Obserwatorzy

czwartek, 27 kwietnia 2017

Pudełko na sztućce

Witajcie! :)


Jakiś czas temu eksperymentowałam z malowaniem farbami do ścian. Efektem tej pracy było pudełko na sztućce, o którym od dłuższego czasu wspominała moja mama.

Podstawę, czyli drewniane pudełko na początku rozkręciłam ze "złotych" zawiasów, które były przymocowane - nie komponowały się z moim pomysłem, a poza tym łatwiej malować bez nich :) Kolejnym krokiem było bardzo dokładne przeszlifowanie pudełka papierem ściernym o wysokiej gradacji.


Pudełko pomalowałam dwoma warstwami farby do... ścian :D Akurat od dłuższego czasu co jakiś czas przeglądam w markecie budowlanym próbniki i maziam sobie na ścianie w sypialni co by się dobrze namyślić przed malowaniem. Resztki nie mogą się zmarnować!Różyczki powstały przy pomocy szablonu oraz pasty strukturalnej wymieszanej z ciemniejszym odcieniem farby. Po ich dokładnym wyschnięciu całość pokryłam 3 warstwami lakieru.

Po wyschnięciu lakieru czekała mnie najbardziej stresująca dla mnie część tej zabawy: zakładanie zawiasów i mocowanie zamknięcia. Oryginalnie pudełko miało jeden zawias co oznaczało, że muszę równo przymocować dwa kolejne do solidnego kawałka drewna (bez wiertarki :D). Zamknięcia/zapięcia oryginalnie również nie było. Także stresom nie było końca... a czy równo? a czy nie pęknie? ...cholera znowu krzywo wlazł gwóźdź!!!


Uffff...
Pozostało jeszcze tylko wyścielić środek czymś miękkim aby sztućce się nie poobijały i nie stukały o drewno.


I gotowe! :)
Skromne zdobienia idealnie wpasowały się w mamowy gust i o to chodziło.

Udanego czwartku! :)


4 komentarze:

 1. Piękne, chciałbym sam takie dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie odnowione pudełko i niebanalny prezent:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie szukam takiego pudełka na sztućce i mam nadzieję, że niedługo znajdę gdyż koniecznie musi być drewniane. Mam teraz fajne komplety sztućców z https://duka.com/pl/jedzenie-i-serwowanie-potraw/sztucce/komplety-sztuccow/ więc jakby nie było chcę je przechowywać w dobrym miejscu.

  OdpowiedzUsuń